Stylowo Mieszkaj

Wielofunkcyjny apartament w Brasilii-30 m szczęścia według BEP Architekci

 W wielkich miastach całego świata ,ludzie stają przed wyzwaniem jak zapewnić sobie w miarę komfortowe warunki życiowe,na bardzo małej powierzchni mieszkalnej.W naszym kraju w ostatnich latach także nastąpił powrót małych mieszkań.Dlatego postanowiłam zaprezentować bardzo ciekawy projekt BEP Architekci z Brazylii,którzy moim zdaniem 30 metrów powierzchni zagospodarowali funkcjonalnie tak jak przynajmniej dwukrotnie większy apartament.

Na początek popatrzmy na rzuty,które przedstawiają poszczególne funkcje użytkowe:

 

Funkcja pierwsza-sypialnia z wygodnym podwójnym łóżkiem.Zwróćmy uwagę na kącik kuchenny,który umieszczono bezpośrednio przy drzwiach wejściowych,pomijając tradycyjny korytarz.Łazienka natomiast została całkowicie zamaskowana zabudową meblową,w ten sposób,że wchodzimy do niej po prostu jednymi z drzwi szafowych.

 

Funkcja druga-jadalnia,łóżko zniknęło za drzwiami zabudowy  na ścianie centralnej,a pokój wypełnił stół z krzesłami i sofą do siedzenia.

 

Funkcja trzecia-salon,stół przejął funkcję zagłówka wygodnej kanapy.

 

A oto widok rzeczywisty na kuchnię,kącik do jedzenia i fragment salonu.Warto pamiętać,że w tak małych pomieszczeniach najlepiej się sprawdza jednolita stylistyka,wtedy wszystkie części funkcjonalne się przenikają i sprawiają bardziej przestrzenne wrażenie,nawet taki detal jak kącik jadalny został wykonany z całkowicie przeźroczystych elementów,co spowodowało optyczne powiększenie pomieszczenia.

 

Teraz widok przy rozłożonym łóżku,stół pełni rolę pólki mieszczącej część sofy i kończącej łóżko.Zwróćmy uwagę na miejsce do pracy przy oknie,mimo małej powierzchni,może być całkiem wygodne. 

 

Teraz jadalnia ,krzesła z kącika przy kuchni,kanapa i dość duży stół ,to gwarancja udanej kolacji z przyjaciółmi.Na ścianie centralnej ukryto za drzwiami łóżko,a na bocznej,jedne z drzwi prowadzą do łazienki.

 

Salon,gdzie kanapę podzielono na wygodne siedziska i ozdobiono wygodnymi poduszkami,będzie świetnym miejscem wypoczynku po pracy.Warto zwrócić uwagę na kolorystykę mieszkania,wyraziste ciemne drewno połączono z jasnymi elementami co pozwoliło uniknąć efektu przytłoczenia,a jednocześnie całość jest zgodna z najnowszymi trendami designu.

Przystępując do aranżacji swojego małego mieszkania radze przeprowadzić konsultacje z projektantem-praktykiem,który np.współpracuje z renomowanymi firmami zabudowy wnętrz,bowiem w takich rozwiązaniach ważne są szczegóły techniczne,które mogą bardzo utrudnić lub ułatwić użytkowanie takich elementów.

Na koniec proponuje film ,który w skrócie przedstawia wszelkie walory projektu:

 

 

Autor:Admin

Foto:Haruo Mikami

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308