bohemy

Styl bohemy top right

Styl ten wywodzi z XIX wieku, szalonych lat cyganerii artystycznej Paryża.

To po prostu sposób życia, gdzie liczy się by być, a nie mieć. W związku z tym wnętrza w tym klimacie charakteryzuje pozorny nieład i wrażenie, że każdy element jest z innej bajki .Ale to tylko wrażenie. Im większe końcowe wrażenie luzu, tym bardziej trzeba przemyśleć aranżację. Ten styl to bogactwo kolorów ,materiałów i wzorów.

 

Doskonały wybór dla ludzi z pasją, którzy lubią wyszukiwać stare rzeczy i przywracać im blask.

Styl idealny ,gdy już dysponujemy wyposażeniem zbieranym od pokoleń. Bardzo ważne jest, aby określić przed przystąpieniem do urządzania motyw przewodni wystroju wnętrza. Może to być kolor lub wzór i następnie dyscyplina w doborze elementów wokół tego motywu. W innym przypadku otrzymamy chaos i zamiast unikalnej aranżacji, otrzymamy po prostu bałagan.

Styl Bohemy

 

 

paleta kolorystyczna

Mocne i wyraziste kolory :róż, amarant, szafir ,purpura ,błękit paryski. Cała gama z tradycyjnej kolorystyki strojów cygańskich .Do tego ciemne tło lub bardzo jasne, w tym wypadku wszystko musi być wyraziste i mocne.

stronabohemykolory

 

materiały wykonczeniowe

Podłogi. sufity. ściany to tylko tło dla tego stylu. Główną rolę grają tu elementy końcowe wykończenia :tapety, tekstylia, meble ,kształt lamp ,ceramika i szkło ozdobne .Jeżeli używamy drewna ,to wybierzmy albo bardzo ciemne: dąb, drewno egzotyczne ,lub bardzo jasne ,wręcz z białymi przebarwieniami.

materialy

KUCHNIA

JADALNIA

ŁAZIENKA

SYPIALNIA

blog comments powered by Disqus