top

Styl minimialistyczy top right

Żródeł stylu minimalistycznego należy szukać w Japonii. Charakteryzują go trzy podstawowe cechy: prostota, perfekcja i wyciszenie.

Wnętrze minimalistyczne to proste wręcz ascetyczne formy ,pozbawione ozdób.

Dominują kąty proste i geometryczne formy sprzętów. Czołową zasadą jest „im mniej-tym lepiej”. Ważne w tym stylu jest odczucie przestronności i porządku. Staramy się stworzyć harmonijne pomieszczenia, których nie zaśmiecają gadżety i drobne elementy wyposażenia wnętrz.

Niezwykle istotne jest użycie materiałów i sprzętów wysokiej jakości, wbrew pozorom, nie jest to łatwy sposób na mieszkanie. Minimalizm wnętrza może stać się doskonałym tłem do wyeksponowania jakiejś dominanty: dużego obrazu (mile widziane oryginały), doskonałego mebla lub ciekawej tkaniny. Styl zdecydowanie dla ludzi dobrze zorganizowanych i perfekcyjnych.

 

Styl Minimalizm

 

 

paleta kolorystyczna

Do prostych minimalistycznych wnętrz pasują jasne kolory w odcieniach naturalnych: szarości, brązy, beże i jako uzupełnienie akcenty intensywne: czerwień, fiolet, amarant. Kolorami których zawsze bezpiecznie możemy użyć w tym wypadku jest czysta biel i czerń.

paleta1

 

materiały wykonczeniowe

Przede wszystkim stawiamy na jakość. Elegancki marmur ,alabaster, kryształowe lustra i lampy, deski podłogowe w kolorze venge albo gruszy ,ceramika ścienna w kolorach beżu, bieli lub szarości, najlepiej w postaci dużych elementów (np.50*50 cm).

materialy-industilny

KUCHNIA

JADALNIA

POKÓJ DZIENNY

ŁAZIENKA

SYPIALNIA

blog comments powered by Disqus