Stylowo Mieszkaj

Kilka sposobów na uzyskanie japońskiego stylu we wnętrzu

 1.Bardzo ważnym składnikiem tego stylu jest natura ,wypełnijmy dom soczystą i swieżą zielenią ,zarówno w postaci roślin doniczkowych,jak i kompozycji kwiatowych.Mogą to być zarowno drzewka bonsai,jak i popularne rośliny doniczkowe,pod warunkiem ,że są  wypielęgnowane i świeże.

2.Spróbujmy wprowadzić elementy wodne,może mała przenośna fontanna,a może w większym domu wodna ściana gdzieś w holu.Ważnym elementem jest bez wątpienia łazienka,która zaprojektowana w kolorach ziemii (drewno,kamień,roślinność) powinna spełniać rolę domowego spa.

modern-bathroom

 

wood-modern-bathroom

3.Charakterystycznym elementem japońskich domów są przesuwne drzwi wykonane  na drewnianej konstrukcji i wypełnione papierem pergaminowym,który łatwo przepuszcza światło dzienne.I właśnie podstawą jest założenie,że nieskrępowany dopływ światła jest najważniejszy.W naszych warunkach możemy zastosować drzwi przesuwne ze szklanych tafli piaskowanych.Należy też zwrócić uwagę,tego typu rozwiązanie to duża oszczędność powierzchni mieszkalnej.

bedroom-patio

 

japanese-room

living-room2

4.Wybierzmy meble o wyraźnej strukturze drewna lub bambusa,niskie,bez zbędnych ozdób,za to o solidnej konstrukcji.W każdym pomieszczeniu wstawmy tylko niezbędne wyposażenie.Cały "domowy bałagan" schowajmy za drzwiami zabudowy,lub wygenerujmy pomieszczenie na garderobę.

asian-modern-bedroom

modern-tv-room

contemporary-white-kitchen

5.Okna zostawiamy czyste i odsłonięte,ułatwia to kontakt z naturą,oczywiście może to być problem,gdy widok z naszego okna jest niespecjalny,lub sąsiedzi są zbyt blisko,zastosujmy wtedy rolety bambusowe,lub delikatny i prosty kupon szyfonu,a zasłony np.z zapomnianego trochę lnu w naturalnym jego kolorze.

bedroom1

 

6.Kolory to czyste czerpanie z natury ,brązy i beże drewna i piasku.Soczysta zieleń roślin i szarość kamienia .Możemy uzupełnić tę stonowaną paletę kolorem ognia-głęboką czerwienią,ale tylko jako drobne uzupełnienie.

7.Bardzo ważnym pomieszczeniem domu japońskiego jest przedpokój z miejscem na buty,musi on być uporządkowany i czysty ,z dużą ilością naturalnego światła.Już od wejścia musimy poczuć harmonię tego domostwa.

modern-entryway

 

8.Na koniec,jeżeli mamy taką możliwość warto wygospodarować pomieszczenie ,w którym będziemy mogli wypocząć i odciąć się od świata,wypić z przyjacielem filiżankę dobrej herbaty.Pokój do medytacji.Dzięki przepuszczającymi światło dzienne taflami przesuwnymi,może to być pomieszczenie bez okien.

japanese-tea-room

 

Mam nadzieję,że przekonałam was,że aby wprowadzić do mieszkania ducha Japonii,nie musimy od razu odtwarzać pomieszczeń z historycznych rycin,ale możemy zastosować kilka prostych zasad filozofii wschodu.

 

Autor:Admin

Foto:Freshome

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308