Stylowo Mieszkaj

Łazienka pod znakiem spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe - co to takiego?

Zastosowanie ekologicznych materiałów z naturalnych surowców to jeden z wiodących trendów w aranżacji współczesnych salonów kąpielowych. Jedną z propozycji, która idealnie wpisuje się w ten nurt są spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla gresu czy płytek ceramicznych, perfekcyjnie łącząc efekt wizualny z trwałością i łatwością codziennej pielęgnacji. Już sam proces powstawania spieków jest bardzo interesujący. Ta mieszanina kwarcu, granitu i iłów łupkowych poddawana jest prasowaniu, a następnie spiekaniu w temperaturze dochodzącej do około 1220ºC. W ten sposób powstają wielkoformatowe płyty o wymiarach nawet 162 x 324 cm, które można instalować w całości lub docinać na dowolny wymiar, dostosowany do metrażu naszego pomieszczenia.
Łazienka pod kontrolą

O ile jeszcze do niedawna mało kto wyobrażał sobie w łazience jakikolwiek inny materiał niż płytki ceramiczne czy gres, o tyle dzisiaj coraz więcej osób chętnie sięga po spieki kwarcowe. Dzięki swoim parametrom użytkowym materiał ten idealnie sprawdza się w tzw. pomieszczeniach mokrych, czyli w kuchni i łazience. Spieki kwarcowe Laminam charakteryzują się znikomą nasiąkliwością, są trwałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Materiał nie odbarwia się pod wpływem promieniowania UV czy mocnych detergentów i jest łatwy do utrzymania w czystości. Ponadto, na powierzchni spieków nie rozwija się pleśń i grzyby, co w przypadku podwyższonej wilgotności powietrza ma szczególnie duże znaczenie. Na uwagę zasługuje wszechstronność zastosowania tego materiału w łazience. Spieki kwarcowe Laminam mogą służyć do wykończenia ścian, podłogi, blatu umywalkowego czy frontów meblowych.
W atrakcyjnej odsłonie
Oferta włoskiej marki Laminam obejmuje ponad 100 wzorów płyt ze spieków kwarcowych. Mogą imitować naturalny kamień, drewno, czy industrialny metal. Co ważne, płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale także fakturę. Dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy jednolitą, gładką powierzchnię, która optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że jest ona czytelna w odbiorze. Przy tak dużym formacie płyt, spoiny stają się praktycznie niezauważalne.

W łazienkach nowoczesnych najlepiej sprawdzą się płyty o jednolitych, monochromatycznych kolorach oraz prostych, minimalistycznym wzornictwie np. kolekcja Fokos. Natomiast z łazienkami stylizowanymi, klasycznymi czy w stylu angielskim doskonale korespondują wzory takie jak Bianco Statuario Venato, Cava Calacatta Oro Venato czy Noir Emperador Extra, nawiązujące wyglądem do reprezentacyjnego marmuru. Spiek Calce Antracite to z kolei propozycja dla miłośników ascetycznych klimatów w odcieniach modnej szarości. Ciemny Noir Desir ze złotym użyleniem będzie dobrze prezentował się na dużych powierzchniach np. posadzce, podkreślając ekskluzywny charakter realizacji.

 

Materiał sponsorowany

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308