Stylowo Mieszkaj

Trendy wnętrzarskie 2019

W zasadzie możemy wyróżnić pięć podstawowych trendów 2019:

1.Wprowadzenie do wnętrz dużych kwiatów doniczkowych.Pewnie starsi czytelnicy pamiętają potężne palmy ,które były obowiązkowym elementem każdego korytarza szkoły czy urzędu,teraz warto takie okazy umieścić na honorowym miejscu w naszym salonie.Oczywiście skala roślin powinna być adekwatna do kubatury pomieszczenia. Taki konkretny zielony akcent ma nie tylko zalety wizualne,ale także stworzy nam w pomieszczeniu bardzo zdrowy mikroklimat.

2.Sufit zaczyna być równoprawnym elementem pomieszczenia,malujemy go na różne kolory,ozdabiamy,dodajemy stiuki i inne wariacje przestrzenne.

3.Następuje powrót do przestrzeni wielofunkcyjnych,łączymy sypialnię z pokojem do pracy ,a salon z jadalnią i miejscami do przechowywania.Nie oszukujmy się ,niewielu z nas ma komfort wydzielenia w swoim mieszkaniu tak wyraźnych stref funkcjonalnych,dlatego projektanci zrozumieli,że po prostu takie są wymogi współczesnego świata i można zaprojektować świetne wnetrza ,które są estetyczne i po prostu wygodne.

4.Odważne kolory.Generalnie większość ludzi urządza swoje domy w bardzo zachowawczych barwach,królują biele,beże,szarości i kremy.Spróbujmy dodać do tego zestawu kilka elementów granatowych,czerwonych lub w naszym ulubionym ale wyrazistym kolorze.Ożywienie wnętrza spowoduje i u nas przypływ energii i nowych sił.

5.Bardzo mocnym trendem tego roku ma być nadanie indywidualnego charakteru wnętrza,niech bądzie ono odzwierciedleniem naszego ja.Czasem wystarczą osobiste dodatki (galeria zdjęć,trofea,nagrody,pamiatki z podróży),meble z historią czy obraz.A czasem naszą indywidualność wyrazimy wybitnie osobistym projektem całego domu.Warto pamiętać,że nasz dom to my,a dekoracje powinny podkreślać osobowość mieszkańców.

 

Autor:Ewa

 

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308