living-room-japanese-style-decoration-design

Styl Industrialny top right (2)

 

Styl japoński jest poniekąd stylem minimalistycznym. Brak w Jego wnętrzu rzeczy zbędnych, niepotrzebnych, nadmiernych dekoracji. To urok małych pomieszczeń, prostota rzeczy, poczucie wieczności.

Bardzo ważną rolę odgrywa światło. Rzadko jest ono używane w pełni. Nie ma tutaj żyrandoli, czy lamp zawieszonych nad stołem. Bardziej dominuje tutaj oświetlenie boczne w postaci delikatnych lamp zawieszonych we wnękach lub po prostu na suficie.

Urocze małe fontanny, drzewka bonsai, porcelanowe lalki czy malowidła naścienne. Styl japoński jest bardzo popularny przy urządzaniu gabinetów spa czy kosmetycznych, ponieważ swoją estetyką styl ten kojarzony jest
z czystością, odnową ducha i ciała.

paleta kolorystyczna

 Kolorami, które często możemy tam spotkać to kolory naturalne, kolory ziemi. Jest to zatem kolor czarny i czerwony, który symbolizuje życie, energię.  Czerń jest zawsze bardzo wyraźna, a służy podkreślaniu geometrycznych form, przy czym czarny nie tworzy kontrastów, a raczej współgra z bielą i innymi neutralnymi kolorami używanymi choćby w drzwiach pomiędzy pomieszczeniami. Obok czerwieni bardzo często pojawia się w tych wnętrzach purpura i fiolet, które mają także właściwości pobudzające. Ponadto sprzyjają człowiekowi pod względem regeneracji sił i woli walki.

Do bieli i czerni w niewielkich ilościach dodawane są elementy o intensywnych kolorach. Ich rozmieszczenie trzeba dobrze przemyśleć. Będą potem stanowiły główne punkty pomieszczenia. Zazwyczaj odnajdujemy tylko jeden wyraźny akcent kolorystyczny.

 

materiały wykonczeniowe

Materiałami dominującymi są papier, drewno, bambus oraz trawa morska. Podobnie jak przy wybieraniu kolorów do wnętrza, tak i z materiałami powinniśmy być raczej powściągliwi. Miejmy przed oczami japoński znak yin yang i kierujmy się jego prostotą i idealną harmonią. Bambusowe łodygi mogą posłużyć jako ozdoba okien i ścian. Naturalne włókna mogą nam służyć jako dodatki.

 

KUCHNIA

JADALNIA

POKÓJ DZIENNY

ŁAZIENKA

SYPIALNIA

blog comments powered by Disqus